SILVER & METAL / Silver / Coaster 6718788
nr 671 8788
COASTER
19th century, England + fiskspade, nickel silver, Dufva,
1800-tal, England + fiskspade, nysilver, Dufva
100
SEK 100
Monday December 6 2010
at 18:36:14
6/12 18:31:15
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.